Bileşenler

alfapump sistemi aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

DirectLink Teknolojisine sahip "Akıllı Şarj"

alfapump-kablosuz-şarj

alfapump sisteminin, hastaların kolayca kullanılabileceği, vücut içindeki pompanın cilt dışından kablosuz teknolojiyle şarj edilebilmesini sağlayan "Akıllı Şarj" cihazı. Şarj süresi boyunca pompa aktivitesini toplar ve kaydeder. Akıllı Şarj pompadan elde edilen ve hasta güvenliği için analiz edilecek verilerin Sequana Medical'in sunucularına aktarımını sağlayan bir GSM çipi içerir.


Kateterler ve cerrahi malzemeler

Karın boşluğunda toplanmış asitin mesaneye transferi için kullanılan, vücut içine konulabilir türde silikondan imal edilmiş kateterler. Mesane içine ulaşan kateterin uç kısmı sarmal tasarıma sahiptir. Dakron kelepçeler implantasyon sonrasında kateterlerinn güvenliğini sağlar. Tuneller kateter tüneli sağlamada hem de gerektiğinde kateterlerin boylarının ayarlanması ve bağlantıları sırasında kullanılır.

Her alfapump sistemi implantasyon için gerekli intrducer, guidwire ve dilatör gibi cerrahi malzemelerle birlikte teslim edilir. Hastanelerin ayrıca malzeme stoğu yapmasına ihtiyaç gerektirmez.


alfapump programlayıcı

alfapump-programlama

Doktorlar, özel yazılım yüklenmiş olan programlama cihazını kullanarak pompa verilerini elde edebilir ve ayarları değiştirebilirler. Benzersiz Akış Kontrol yazılımı ile pompanın hastanın ihtiyacına özel olarak ayarlanmasına imkan sağlanır.